به نامش و به یاریش

با توکل به ذات لایزال خداوند منّان دبیرستان غیر دولتی آینده دوره دوم به همت جمعی از مدرسان تیزهوشان شهر رشت سال 1396 تاسیس شد. تمام اعضای مؤسس دبیرستان از دبیران صاحب سبک و خوشنام دبیرستان استعدادهای درخشان شهر رشت هستند. همین عامل نقطه قوت این مجموعه بوده است؛ دبیرانی که سالها در مدارس تیزهوشان و برتر رشت با دانش آموزانی ساعی و پرتلاش کار کرده اند، ورزیده و متبحّر در محتوای کتب درسی و سؤالات کشوری و کنکور هستند. البته کار در مدارس خاص، ضمن اینکه دانش و مهارت مدرسان را در سطح بالایی ارتقا می دهد، توقعات دبیران را از دانش آموزانشان بالا می برد. مجموعه آینده از همان سال دهم، هدفمند در پی تربیت و آموزش دانش آموزانی است که رویای قبولی در رشته های بالا در دانشگاه های معتبر را در سر می پرورانند. به همین خاطر تمام رویکردهای آموزش مدرسه در دروس مختلف به شکل عمیق و ریشه ای، کنکور محور است.
مؤسسان دبیرستان از ابتدای شکل گیری تصمیم به راه اندازی مدرسه، در پی ایجاد دبیرستانی قوی در بعد علمی، الگو و قابل اعتماد در بعد اخلاقی در محدوده ناحیه یک رشت بودند، چرا که خلأ یک مدرسه روشمند، علمی و اخلاق محور در ناحیه یک رشت احساس می شد، از آنجا که مؤسسان دبیرستان، از دبیران توانمند، صاحب سبک و خوش نام تیزهوشان هستند و سالیان دراز در کنار هم خدمت کرده اند، به راحتی سیاست های آموزشی، پرورشی و اخلاقی مدرسه تدوین گشت و از همان ابتدای تاسیس تاکنون برنامه های مدرسه، منسجم و هماهنگ دنبال شده است.
به پیروی از سیستم آموزشی مدارس استعدادهای درخشان نگاه ویژه‌ای به همه دروس عمومی و اختصاصی شد، شکی نیست که یکی از رموز موفقیت دانش آموزان در کنکور سراسری، توجّه ویژه و متناسب به دروس عمومی و تخصصی است؛ به همین خاطر کادر آموزشی مدرسه در دروس عمومی و تخصصی از بهترین دبیران مراکز تیزهوشان و شاهد بوده است. دبیرستان آینده در پی آن است که دانش آموزانش درصد مناسب دردروس عمومی و اختصاصی کسب کنند ، بنابراین نهایت دقت و برنامه ریزی انجام شده است که رشد کاریکاتوری در دروس مختلف ایجاد نشود. مدرسه در همه پایه ها برای رشد و ارتقای دانش آموزان ، به شکل جدّی و حرفه ای از مشاوران تحصیلی بنام استفاده کرده است. برای اینکه کار مشاوره به شکل حرفه ای و کارآمد دنبال شود، علاوه بر حضور مشاوران مراکز تیزهوشان، از دانش آموزان فارغ التحصیل در رشته های پزشکی و مهندسی که رتبه های درخشانی در کنکور کسب کرده اند برای تقویت تیم مشاوره و پیگیری درسی دانش آموزان استفاده شده است.
همچنین برای ارتقای بنیه علمی دانش آموزان، در همه پایه ها، کلاس های تقویتی و کنکور، خارج از برنامه اصلی مدرسه، در نوبت عصردنبال می شود. این کلاس ها همسو با کلاس های مدرسه به شکل قوی تر، موشکافانه تر، همراه با تست و نمونه سؤال، یادگیری دانش آموزان را تثبیت و رو به رشد می کند.
مدرسه پیوسته در بعد ورزش و سلامت جسمانی دانش آموزان توجه ویژه ای داشته است، با کمک مربیان دلسوز و خبره در سالن های ورزشی، ساعت ورزش آنها به شکل حرفه ای و مفرح و ایمن دنبال شده است.
همچنین در سیاست های مدرسه، نگاه ویژه ای به اردوهای علمی و تفریحی، بازدید از مراکز علمی و فرهنگی، برگزاری کلاسهای کارگاهی، مهارتی و آزمایشگاهی معطوف بوده است تا با به میدان آوردن همه پتانسیل ها و عوامل مؤثر، موفقیت علمی و انگیزه بخشی دانش آموزان را سامان بخشد.
تمام تلاش کادر مدیریتی و آموزشی دبیرستان آینده تربیت و آموزش انسانهای علمی، کارآمد و اخلاق محور است، امید که کادر مجموعه آینده بتواند با توجهات حضرت حق و با همدلی و همکاری اولیای ارجمند به هدف غایی خود که همان تربیت انسانهای عالم، صالح ، کارآمد و خدوم است، نائل آید.
با بهترین آرزوها
مدیر دبیرستان آینده دوره دوم
احمد رفیعی